KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12688302

nr 1268 8302

Carl-William Hammar

(f. 1918)

Oljemålning, Carl-William Hammar (f. 1918), motiv från Solna. Signerad. Olja på duk, 54x72 cm

Carl-William Hammar, född i Helsingfors 1918, målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 12 augusti 2019
kl 18:37:43

8/8 20:03:32 1      300 kr
12/8 17:21:41 2      Vinnande bud

Carl-William Hammar

Läs mer om Carl-William Hammar